fbpx

Podcast

Odcinek 27: Biznesowe cele. Co trzeba i warto mierzyć, prowadząc własną firmę?

Aby nie wpaść w szał analizy w firmie zbyt wielu wskaźników “sukcesu”, ani też, aby czegoś nie przeczyć, przed Tobą podcastowy odcinek, w którym polecam konkretne dane biznesowe do Twojej analizy, bieżącego monitoringu i wyznaczania celów.

Opowiem o tym, dlaczego lepiej analizować zysk, a nie przychód, dlaczego nie warto, by jeden klient stanowił 30% firmowego przychodu oraz dorzucę kilka wskaźników z pionu marketingu i pionu HR, którym warto się z sensem (!) przyglądać.

Jeśli jeszcze nie prowadzisz w swoim biznesie tabelarycznych zestawień kilku rzeczy, to myślę, że po tym odcinku podcastu: “Szef bez presji, a firma w dobrych rękach” – zaczniesz!

[…]

Odcinek 26: Sprzedaż i marketing: Jak sprawić, by nie tylko szef sprzedawał i reklamował firmę, nawet jeśli nie ma typowych handlowców i marketerów na pokładzie?

W tym odcinku opowiadam o tym, jak pogodzić dział sprzedaży z działem marketingu, szczególnie wtedy, gdy masz mniejszą firmę. Ten odcinek pomoże Ci zbudować lepszy lejek marketingowo – sprzedażowy, niebędący uzależniony, tylko i wyłącznie od Ciebie. Opowiem też o tym, jakich błędów nie popełniać przy pozyskiwaniu klientów i jak drobnymi wydatkami zbudować kulturę organizacyjną opartą na sprzedaży.

[…]

Odcinek 25: Planowanie strategii na rozwój firmy

W tym odcinku opowiadam o sprawdzonych metodach opracowywania strategii na rozwój firmy. Mówię, o tym: – jak przygotować się do tego procesu, – z kim warto przysiąść do określania celów i priorytetów, – jakich błędów nie popełniać, by potem skutecznie zrealizować strategię. Jeśli planujesz nowy okres rozliczeniowy w swojej firmie, chcesz pozyskać nowych klientów, zadbać o zyski, a może zminimalizować trudne zawodowe sytuacje – ten odcinek, jak się do tego strategicznie zabrać, to Twój must hear 🙂

[…]

Odcinek 24: Ograniczenia przedsiębiorcy w skutecznym prowadzeniu biznesu – jak je pokonać?

Ten odcinek podcastu dedykuję szefom, którzy mają własne ograniczenia w budowaniu biznesu. Przykładowo – za mało zarabiają, za dużo pracują, brakuje im nerwów i siły do obsługi wymagających klientów albo rozwiązywania dylematów dotyczących pracowników.
To odcinek o tym, jak zmiana sposobu myślenia i postępowania, może przynieść ZDECYDOWANIE lepszy rezultat. Jak szukasz konkretnych narzędzi do diagnozy swoich problemów z biznesem i konkretnych technik na poradzenie sobie z nimi – zajrzyj do tego odcinka. Być może będzie on dla Ciebie przełomowym krokiem w budowaniu własnej firmy! […]

Odcinek 23: Kiedy NIE warto zakładać swojego biznesu, czyli komu i kiedy przedsiębiorczość się nie opłaca?

Cały czas Was jako mentor zachęcam do prowadzenia biznesu i uczę tego, jak zrobić to sprawnie. Ale dziś dla odmiany odcinek o tym, kiedy ta forma budowania ścieżki kariery nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Bo obok “ochów i achów” są też czarne strony przedsiębiorczej rzeczywistości i lepiej wiedzieć o nich wcześniej, niż później. 🙂 […]

Odcinek 22: Zarabianie pieniędzy – jak uniknąć złych decyzji finansowych

To ważny odcinek dla szefowej i szefa firmy, która/który chce ograniczyć ilość pracy w biznesie, ale boryka się z trudnościami finansowymi.

To też ciekawy odcinek dla przedsiębiorców wizjonerów, jacy kupują markowe sprzęty, rozdają kasę w sposób mało przemyślany, pogrążają się w braku bieżącej gotówki na regulowanie zobowiązań. […]

Odcinek 21: Mieszkanie w Hiszpanii – czy i jakie są z tym fuck-upy?

Jeśli jako dodatkowe źródło biznesu interesuje Cię rynek nieruchomości zagranicznych – ten odcinek jest dla Ciebie.

Tym razem omawiam fuck upy, trudności i negatywne emocje związane z posiadaniem mieszkania w innym kraju. Na tapetę idzie Hiszpania. Bo mieszkanie w Hiszpanii mieć jest warto, ale też trzeba wiedzieć, że każdy medal ma dwie strony. […]

Odcinek 20:  Nieruchomość poza Polską – jak zacząć? Jak kupiłam mieszkanie w Hiszpanii?

W tym odcinku wyjdziemy poza biznes w Polsce. Opowiem dwa słowa o tym, jak kupiłam mieszkanie w Hiszpanii i co powinieneś/powinnaś wiedzieć, aby się lepiej przygotować do zakupu nieruchomości poza Polską.

Jeśli jako szef(owa) firmy masz plan, by część życia spędzać w innych okolicznościach przyrody – ten odcinek o specjalnym charakterze nie może Ci umknąć. […]

Odcinek 19: Jak podejmować dobre decyzje jako przedsiębiorca?

Czy kupić nowy sprzęt? Czy brać kredyt? Czy zatrudnić lub zwolnić pracownika? Czy i jak przyjąć reklamację na dużą kwotę? Jak zarobić więcej pieniędzy?

To są podstawowe pytania szefa/szefowej firmy. Czasem mają one tak silne znaczenie, że odpowiedź na nie decyduje o przetrwaniu firmy, o jej kondycji na rynku, tak samo mocno jak o kondycji psychofizycznej samego przedsiębiorcy. […]

Odcinek 18: Czy warto budować markę osobistą szefa/szefowej firmy i jak to zrobić?

W tym odcinku “Szefa bez presji” opowiem o korzyściach budowania wizerunku dotyczącego nazwiska szefa/szefowej firmy, a nie tylko samej marki firmy.

Dowiesz się, jak stworzyć przemyślaną strategię wizerunkową dla Twojej osoby krok po kroku, spójną z Twoją wizją siebie, biznesem i tym, co chcesz powszechnie upubliczniać.

Dowiesz się też, w jaki sposób planować odpowiednie posty w mediach społecznościowych czy materiał offline, by firma i Twoje nazwisko skutecznie, systematycznie budowały spójny wizerunek w sposób zaplanowany i uporządkowany.

Zapraszam! […]

Copyright ©️2022 Personia Sp. z o.o.