fbpx

Wiedza i PR

 

Podcast “Szef bez presji, czyli firma w dobrych rękach”

Sprawdź podcast dla przedsiębiorców (czy menedżerów), którzy chcą odejść z nadmiernego operacyjnego zarządzania firmą.

POSŁUCHAJ

 

 

Zobacz, gdzie można nas znaleźć w Mediach:

Marta Woźny-Tomczak, Prezes Personia Sp. z o.o. i Trenerka Biznesu występowała m.in. w magazynach Forbes, My Company Polska, Szef Sprzedaży.

SPRAWDŹ

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, by być na bieżąco z naszymi wydarzeniami oraz po więcej wiedzy z zakresu rozwoju zawodowego i osobistego.

ZAPISZ SIĘ

Silversi na rynku pracy. Korzyści i wyzwania.

Starzenie się społeczeństw to jeden z siedmiu trendów globalnych. Obecnie mianem Silversów  na rynku pracy nazywa się osoby, które ukończyły 50. rok życia. Co piąty Polak skończył już 65 lat, osób między 55 a 75 rokiem życia jest w Polsce ok. 9,3 mln. Szacuje się, że w połowie XXI wieku osoby powyżej 60. roku życia w Polsce stanowić będą czterech na dziesięciu Polaków. Do 2050 r. co szósta osoba na świecie będzie miała co najmniej 65 lat. Co powie na to rynek pracy? […]

5 zasad udanej rozmowy handlowej

Jakość naszej komunikacji z klientami często jest dla nich decydującą kwestią w wyborze między naszymi produktami, a ofertą firmy konkurencyjnej. Klienci stają się coraz bardziej wymagający, oczekują nowej jakości relacji handlowiec-klient. Chcą, aby rozmowa handlowa opierała się na zasadach partnerstwa, wymiany wiedzy, obustronnego dialogu oraz znalezienia korzystnych rozwiązań dla obu stron.

Poniżej przedstawię 5 zasad skutecznej rozmowy sprzedażowej, dzięki którym masz szansę na zwiększenie swoich wyników sprzedażowych.

[…]

Odcinek 28: Jak dobrze zarządzać pracą, gdy Twój zespół pracuje zdalnie lub hybrydowo?

W tym odcinku podcastu dzielę się z Tobą praktyczną wiedzą prowadzenia zespołu lub części zespołu – w sposób zdalny, hybrydowy.

Omawiam to:
– jak budować zaufanie
– jak pozostać efektywnym
– jak się wzajemnie wspierać
– jaki się komunikować

Moja firma, Personia, od dłuższego czasu pracuje hybrydowo, a teraz znaczną część pracy naszego zespołu stanowi home office.
W tym podcaście najlepsze praktyki utrzymania motywacji, efektywności i kreatywności, nawet gdy nie widzicie się na co dzień.
[…]

Zwalczanie chaosu organizacyjnego: jak ratować zdrowie psychiczne i zdrowie psychofizyczne pracowników?

W dzisiejszych czasach coraz więcej pracowników i menedżerów boryka się z wyzwaniami organizacyjnymi, które prowadzą do stresu, frustracji i przewlekłych chorób. Nadmiar obowiązków, brak wsparcia oraz ciągłe zmiany stanowią wyzwanie dla wielu osób na rynku pracy, tak menedżerów, jak i zarządzanych przez nich zespołów.

Niestety ten problem dotyka nie tylko jednostek, ale także całe organizacje. Wielu pracowników decyduje się na rezygnację z pracy, zwolnienie chorobowe, co prowadzi do utraty cennych zasobów ludzkich przez firmy, nie mówiąc już o spadku efektywności z pracy.

Jak możemy zapobiec temu zjawisku?

[…]

Rekrutacja pracowników. Którą metodę wybrać?

Znalezienie pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy dobrze wpasują się z kulturę organizacyjną firmy, może być wyzwaniem, zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw. Jeśli stoisz przed procesem poszukiwania kandydatów do pracy i zastanawiasz się, która metoda rekrutacyjna będzie najlepsza, to ten artykuł jest dla Ciebie. Czytaj dalej i poznaj plusy i minusy najpopularniejszych metod rekrutacyjnych.

[…]

Odcinek 27: Biznesowe cele. Co trzeba i warto mierzyć, prowadząc własną firmę?

Aby nie wpaść w szał analizy w firmie zbyt wielu wskaźników “sukcesu”, ani też, aby czegoś nie przeczyć, przed Tobą podcastowy odcinek, w którym polecam konkretne dane biznesowe do Twojej analizy, bieżącego monitoringu i wyznaczania celów.

Opowiem o tym, dlaczego lepiej analizować zysk, a nie przychód, dlaczego nie warto, by jeden klient stanowił 30% firmowego przychodu oraz dorzucę kilka wskaźników z pionu marketingu i pionu HR, którym warto się z sensem (!) przyglądać.

Jeśli jeszcze nie prowadzisz w swoim biznesie tabelarycznych zestawień kilku rzeczy, to myślę, że po tym odcinku podcastu: “Szef bez presji, a firma w dobrych rękach” – zaczniesz!

[…]

Odcinek 26: Sprzedaż i marketing: Jak sprawić, by nie tylko szef sprzedawał i reklamował firmę, nawet jeśli nie ma typowych handlowców i marketerów na pokładzie?

W tym odcinku opowiadam o tym, jak pogodzić dział sprzedaży z działem marketingu, szczególnie wtedy, gdy masz mniejszą firmę. Ten odcinek pomoże Ci zbudować lepszy lejek marketingowo – sprzedażowy, niebędący uzależniony, tylko i wyłącznie od Ciebie. Opowiem też o tym, jakich błędów nie popełniać przy pozyskiwaniu klientów i jak drobnymi wydatkami zbudować kulturę organizacyjną opartą na sprzedaży.

[…]

Polecane książki 2023 roku

Rok 2023 dobiega końca, chwili, w której zacieramy ręce z niecierpliwością, by powitać nowe możliwości, wyzwania i przygody, jakie niesie ze sobą nadchodzący rok. Zanim jednak przekroczymy tę magiczną granicę czasu, warto spojrzeć wstecz i podsumować mijające miesiące. W dzisiejszym artykule chciałabym podzielić się z Wami poleceniem trzech niezwykłych książek, które towarzyszyły mi w trakcie ostatnich dwunastu miesięcy.

[…]

Copyright ©️2022 Personia Sp. z o.o.