fbpx

Wiedza i PR

Posłuchaj naszego podcastu

 

“Szef bez presji, czyli firma w dobrych rękach”

Sprawdź podcast dla przedsiębiorców (czy menedżerów), którzy chcą odejść z nadmiernego operacyjnego zarządzania firmą.

POSŁUCHAJ

 

Sprawdź, dla jakich mediów piszemy

 

Zobacz, gdzie można nas znaleźć:

Marta Woźny-Tomczak, Prezes Personia Sp. z o.o. i Trenerka Biznesu występowała m.in. w magazynach Forbes, My Company Polska, Szef Sprzedaży.

SPRAWDŹ

 

Zapisz się do naszego newslettera

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera, by być na bieżąco z naszymi wydarzeniami oraz po więcej wiedzy z zakresu rozwoju zawodowego i osobistego.

ZAPISZ SIĘ

Rekrutacja pracowników. Którą metodę wybrać?

Znalezienie pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami, którzy dobrze wpasują się z kulturę organizacyjną firmy, może być wyzwaniem, zwłaszcza dla mniejszych przedsiębiorstw. Jeśli stoisz przed procesem poszukiwania kandydatów do pracy i zastanawiasz się, która metoda rekrutacyjna będzie najlepsza, to ten artykuł jest dla Ciebie. Czytaj dalej i poznaj plusy i minusy najpopularniejszych metod rekrutacyjnych.

[…]

Odcinek 27: Biznesowe cele. Co trzeba i warto mierzyć, prowadząc własną firmę?

Aby nie wpaść w szał analizy w firmie zbyt wielu wskaźników “sukcesu”, ani też, aby czegoś nie przeczyć, przed Tobą podcastowy odcinek, w którym polecam konkretne dane biznesowe do Twojej analizy, bieżącego monitoringu i wyznaczania celów.

Opowiem o tym, dlaczego lepiej analizować zysk, a nie przychód, dlaczego nie warto, by jeden klient stanowił 30% firmowego przychodu oraz dorzucę kilka wskaźników z pionu marketingu i pionu HR, którym warto się z sensem (!) przyglądać.

Jeśli jeszcze nie prowadzisz w swoim biznesie tabelarycznych zestawień kilku rzeczy, to myślę, że po tym odcinku podcastu: “Szef bez presji, a firma w dobrych rękach” – zaczniesz!

[…]

Odcinek 26: Sprzedaż i marketing: Jak sprawić, by nie tylko szef sprzedawał i reklamował firmę, nawet jeśli nie ma typowych handlowców i marketerów na pokładzie?

W tym odcinku opowiadam o tym, jak pogodzić dział sprzedaży z działem marketingu, szczególnie wtedy, gdy masz mniejszą firmę. Ten odcinek pomoże Ci zbudować lepszy lejek marketingowo – sprzedażowy, niebędący uzależniony, tylko i wyłącznie od Ciebie. Opowiem też o tym, jakich błędów nie popełniać przy pozyskiwaniu klientów i jak drobnymi wydatkami zbudować kulturę organizacyjną opartą na sprzedaży.

[…]

Polecane książki 2023 roku

Rok 2023 dobiega końca, chwili, w której zacieramy ręce z niecierpliwością, by powitać nowe możliwości, wyzwania i przygody, jakie niesie ze sobą nadchodzący rok. Zanim jednak przekroczymy tę magiczną granicę czasu, warto spojrzeć wstecz i podsumować mijające miesiące. W dzisiejszym artykule chciałabym podzielić się z Wami poleceniem trzech niezwykłych książek, które towarzyszyły mi w trakcie ostatnich dwunastu miesięcy.

[…]

Smart Recruiting, czyli jak zoptymalizować koszty związane z zatrudnieniem

W życiu i biznesie często decyzje podejmowane są w chwilach, kiedy błyśnie nam w głowie myśl: “Tak, to to!” Jednak, czy ta zasada sprawdza się również w świecie rekrutacji? Dla firm poszukujących pracowników na stanowiska specjalistyczne, wybór nieodpowiedniego kandydata lub źle przeprowadzony proces rekrutacji może prowadzić nie tylko do finansowych strat, ale również wpływać na efektywność pracy zespołu oraz wizerunek całej organizacji.

[…]

Odcinek 25: Planowanie strategii na rozwój firmy

W tym odcinku opowiadam o sprawdzonych metodach opracowywania strategii na rozwój firmy. Mówię, o tym: – jak przygotować się do tego procesu, – z kim warto przysiąść do określania celów i priorytetów, – jakich błędów nie popełniać, by potem skutecznie zrealizować strategię. Jeśli planujesz nowy okres rozliczeniowy w swojej firmie, chcesz pozyskać nowych klientów, zadbać o zyski, a może zminimalizować trudne zawodowe sytuacje – ten odcinek, jak się do tego strategicznie zabrać, to Twój must hear 🙂

[…]

Odkryj i wykorzystaj swoje talenty w rozwoju zawodowym

Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Niezależnie od tego, czy uczestniczysz w rozmowie kwalifikacyjnej, rozpoczynasz pierwszy dzień pracy, czy też spotykasz się na ważnym spotkaniu biznesowym, sposób, w jaki prezentujesz się w pierwszych minutach interakcji, zostaje w pamięci innych na długo.

Jednak to, co jest widoczne na pierwszy rzut oka, to tylko niewielka część całego Twojego potencjału.

[…]

Odcinek 24: Ograniczenia przedsiębiorcy w skutecznym prowadzeniu biznesu – jak je pokonać?

Ten odcinek podcastu dedykuję szefom, którzy mają własne ograniczenia w budowaniu biznesu. Przykładowo – za mało zarabiają, za dużo pracują, brakuje im nerwów i siły do obsługi wymagających klientów albo rozwiązywania dylematów dotyczących pracowników.
To odcinek o tym, jak zmiana sposobu myślenia i postępowania, może przynieść ZDECYDOWANIE lepszy rezultat. Jak szukasz konkretnych narzędzi do diagnozy swoich problemów z biznesem i konkretnych technik na poradzenie sobie z nimi – zajrzyj do tego odcinka. Być może będzie on dla Ciebie przełomowym krokiem w budowaniu własnej firmy! […]

Budowanie autorytetu lidera. Zarządzanie a dobre relacje w pracy.

Czy poniższa sytuacja to dobry temat na szkolenie z zarządzania? Czy doświadczasz takich sytuacji jako lider zespołu?

Case study:

W jednej z firm mamy szefa, który jest mocno zżyty z całą swoją podległą ekipą. Dobre relacje są ogromnym atutem organizacji, jednak brak zachowania granic może powodować problemy. Poznaj 3 wskazówki na zbudowanie autorytetu i zachowanie granic.
[…]

Odcinek 23: Kiedy NIE warto zakładać swojego biznesu, czyli komu i kiedy przedsiębiorczość się nie opłaca?

Cały czas Was jako mentor zachęcam do prowadzenia biznesu i uczę tego, jak zrobić to sprawnie. Ale dziś dla odmiany odcinek o tym, kiedy ta forma budowania ścieżki kariery nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Bo obok “ochów i achów” są też czarne strony przedsiębiorczej rzeczywistości i lepiej wiedzieć o nich wcześniej, niż później. 🙂 […]

Copyright ©️2022 Personia Sp. z o.o.