fbpx

Smart Recruiting, czyli jak zoptymalizować koszty związane z zatrudnieniem

Smart Recruiting, czyli jak zoptymalizować koszty związane z zatrudnieniem

Smart Recruiting, czyli jak zoptymalizować koszty związane z zatrudnieniem

W życiu i biznesie często decyzje podejmowane są w chwilach, kiedy błyśnie nam w głowie myśl: “Tak, to to!” Jednak, czy ta zasada sprawdza się również w świecie rekrutacji? Dla firm poszukujących pracowników na stanowiska specjalistyczne, wybór nieodpowiedniego kandydata lub źle przeprowadzony proces rekrutacji może prowadzić nie tylko do finansowych strat, ale również wpływać na efektywność pracy zespołu oraz wizerunek całej organizacji.

Ile kosztuje zatrudnienie nowego pracownika?

Firmy, które decydują się na poszukiwania pracowników we własnym zakresie, często mierzą się z dużymi nakładami pracy i wysokimi kosztami związanymi z błędnie przeprowadzonym procesem. Mam na myśli nie tylko koszty finansowe związane z samym procesem rekrutacji czy wdrożenia pracownika. To może być również związane z negatywnymi skutkami dla zespołu (spadek produktywności czy gorsza atmosfera) oraz relacji z klientami.

Skutki błędnie przeprowadzonej rekrutacji nie ograniczają się jedynie do momentu podpisania umowy współpracy. Może się to wiązać z długofalowymi konsekwencjami, które wpłyną na wizerunek firmy.

Sekret skutecznej rekrutacji

A co, jeśli istnieje sposób, aby zminimalizować te ryzyka i jednocześnie znaleźć kandydata, który będzie pasować do organizacji w zakresie wymaganych umiejętnośc i oraz wyznawanych wartości? Odpowiedzią jest współpraca z wyspecjalizowanymi rekruterami. Taki rekruter działa jako most łączący pracodawcę i kandydata. Dba o zadowolenie obu stron i dobiera kandydatów, którzy są najlepiej dopasowani do danej organizacji.

Jeśli szukasz pracowników, ale nie chcesz mierzyć się z ryzykiem nadmiarowych kosztów lub chcesz zaoszczędzić własny czas, w Personii oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie rekrutacji.

Jak pomagamy pracodawcom?

1. Selekcja kandydatów. Dzięki naszym doświadczonym Rekruterkom oszczędzasz czas na spotkaniach z kandydatami, którzy nie spełniają Twoich oczekiwań. Przeprowadzamy selekcję kandydatów i rekomendujemy tylko najlepszych.
2. Wiedza branżowa. Nasz zespół posiada wiedzę na temat rynku pracy i branżowych trendów, co umożliwia trafne dopasowanie kandydatów. Wspieramy nie tylko w poszukiwaniu kandydatów, ale też doradzamy, jak usprawnić procesy związane z rekrutacją.
4. Gwarancja satysfakcji. Otrzymasz gwarancję, że jeśli współpraca z zatrudnioną osobą nie spełni jednak Twoich oczekiwań, wznowimy działania, a Ty nie poniesiesz dodatkowych kosztów.
5. Dobre praktyki. Dbamy o pozytywne doświadczenia pracodawcy oraz kandydatów. Stawiamy na otwartą i bieżącą komunikację.

Zminimalizowanie ryzyka błędnego zatrudnienia to kluczowy krok dla firm, które chcą budować efektywne zespoły. Nasz zespół jest gotowy pomóc zarówno pracodawcom, jak i kandydatom, aby obie strony mogły doświadczyć tego magicznego momentu, kiedy z przekonaniem stwierdzają: “Tak, to ten kandydat/ta kandydatka” lub “Tak, to ta firma”. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, jak możemy Ci pomóc, napisz na personia@personia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright ©️2022 Personia Sp. z o.o.