fbpx

Polecane książki 2023 roku

Polecane książki 2023 roku

Polecane książki 2023 roku

Rok 2023 dobiega końca, chwili, w której zacieramy ręce z niecierpliwością, by powitać nowe możliwości, wyzwania i przygody, jakie niesie ze sobą nadchodzący rok. Zanim jednak przekroczymy tę magiczną granicę czasu, warto spojrzeć wstecz i podsumować mijające miesiące. W dzisiejszym artykule chciałabym podzielić się z Wami poleceniem trzech niezwykłych książek, które towarzyszyły mi w trakcie ostatnich dwunastu miesięcy.

Cztery tysiące tygodni – Oliver Burkeman

Rewelacyjna, nieco filozoficzna książka, która zmienia spojrzenie na własne życie i otwiera oczy na podstawowe sprawy, na które nie zwracamy uwagi. Żyjemy w ciągłym pośpiechu, chcemy być jak najbardziej produktywni i wykorzystać nasz czas jak najlepiej. Autor wyjaśnia jak nauczyć się odpuszczać i pozwolić, aby sprawy biegły swoim naturalnym torem. Głównym przesłaniem książki jest, aby przestać robić wszystko i skupić się na rzeczach, które najbardziej się dla nas liczą, bo tytułowe 4 tysiące tygodni to średni czas życia, który mamy do dyspozycji. 

 

Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia – Stephen Hanselman, Ryan Holiday

Do tej książki trzeba dojrzeć. Na początku nie mogłam się w niej odnaleźć. Kiedy czytałam ją rok temu – nie za bardzo do mnie trafiła. Ale teraz – dojrzałam.

Jak ta książka działa? Czytasz 1 myśl dziennie, poddajesz ją refleksji.

Okazuje się, że stoickie podejście może zbudować nie tylko Twój spokój ducha, ale i poczucie sensu w życiu, Twoją odporność psychiczną, Twoje nastawienia na radość i czerpanie pełnymi garściami z życia, także w obliczu trudności.

Ta książka opiera się na badaniach liczących nawet 2000 lat. Pogłębia zrozumienie świata, wyznacza właściwy kierunek w osiąganiu życiowych celów w świecie, w którym wielu z nas bardziej się gubi, niż odnajduje.

Nie zarzuca treściami, nie wymaga wdrażania postulatów od zaraz. Ta książka niczego od Ciebie nie oczekuje, ale może właśnie dlatego ma dużą moc?

Umysł jutra – Gabriella Rosen Kellerman, Martin Seligman 

W dzisiejszym dynamicznym i nieprzewidywalnym świecie umiejętność dostosowania się do zmian jest kluczowa dla osiągania sukcesu zarówno zawodowego, jak i osobistego. Książka, która niezwykle trafnie ukazuje, jak dostosować się do zmian na rynku pracy i w życiu ogólnie. Ta lektura stanowi prawdziwą perełkę dla wszystkich, którzy pragną rozwijać umiejętności niezbędne do skutecznego radzenia sobie w obecnie dynamicznie zmieniających się czasach.

Ta książka jest nie tylko inspiracją dla osób dążących do samorozwoju, ale również cenną lekturą dla pracodawców, dyrektorów, HR-owców i wszystkich zainteresowanych zmianami na rynku pracy. Ukazuje ona, jak budować korzystną kulturę organizacyjną, opartą na wsparciu pracowników, rozwijaniu ich potencjału i kreatywności.

Jakie pozycje z 2023 roku Ty polecasz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright ©️2022 Personia Sp. z o.o.