Podpowiadamy jak pozytywnie wpłynąć na biznesowy image – „Kobieta w biznesie, klasa sama w sobie”

Podpowiadamy jak pozytywnie wpłynąć na biznesowy image – „Kobieta w biznesie, klasa sama w sobie”

Świat biznesu wymaga odpowiedniego wizerunku. Pozytywnego wyobrażenia o nas samych.

Wizerunek w znacznej mierze jest kreowany przez wygląd i komunikację niewerbalną, czyli mowę ciała. Pomimo powszechnego poglądu „nie szata zdobi człowieka”, którego uczyłyśmy się od naszych rodziców będąc jeszcze dzieckiem, to dzisiaj strój, image są ważne. Na spotkaniach biznesowych z klientem czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej do wymarzonej pracy, jesteśmy oceniane, również poprzez nasz wygląd.

Pierwsze, dobre wrażenie jest bardzo ważne, dzięki pozytywnemu odbiorowi można na długo zapaść w pamięci klienta lub potencjalnego pracodawcy, a o to nam właśnie chodzi.  Dzisiejsza moda daje szerokie pole do popisu i strój kobiecy wcale nie musi być szary, bazujący na starodawnych garsonkach. Oczywiście jeżeli firma, w której pracujesz ma swój ustalony uniform lub ściśle dobrany dress code, zakres wyboru zostaje zawężony, ale nie zapominaj, że diabeł tkwi w szczegółach.

Kobieta już sama w sobie jest ozdobą, elegancję, delikatną gestykulację i powab ma zapisane w swojej naturze, więc dlaczego tych znakomitych cech nie podkreślić? Delikatny makijaż, kolorowe dodatki, odpowiednio upięta fryzura, mogą dodać więcej wyrazu niż szykowne stroje z drogich, markowych sklepów.

Dzienny makijaż do pracy powinien być lekki i odświeżający. Delikatne podkreślenie urody poprzez rozjaśnienie twarzy, dodaje rześkości i nawet pomimo gdy czujesz się zmęczona, zestresowana to odpowiedni podkład pomaga to zatuszować. Jednak, może się wydawać, że dobry makijaż pochlania wiele czasu, o który teraz tak ciężko. Nic bardziej mylnego, wystarcz kilka kosmetyków i maksymalnie 10 minut czasu. Oto przykład szybkiego makijażu, który jest dopuszczalny w pracy: nałóż na twarz podkład w kremie, rozetrzyj go odpowiednio, również poza krawędzie linii brody, na powieki oraz pod oczy wklep korektor rozjaśniający. Krawędzie oczu i brwi podkreśl tym samym najlepiej brązowym cieniem lub kredką, pamiętaj aby kolor był zbliżony do odcienia koloru Twoich włosów. Rzęsy wytuszuj czarną maskarą, a na policzki nałóż leciutką warstwę bronzera. Usta muśnij delikatnym błyszczykiem w odcieniach różu. Taki makijaż potrafi zdziałać cuda, rozjaśni Twoją twarz i przy tym pozytywnie wpłynie na innych w Twoim otoczeniu. Tobie przeglądającej się w lusterku doda podświadomie zastrzyku pozytywnej energii.

Nie tylko makijaż ma korzystny wpływ, ale także kolorowe dodatki, oczywiście trzeba uważać aby nie przesadzić. Kolorowa biżuteria, najlepiej w pastelowych barwach może idealnie podkreślić kolor oczu, włosów, a nawet odcień skóry. Zaleca się aby nie łączyć więcej niż dwóch kolorów oraz dwóch rodzajów biżuterii. Jeśli zdecydowałaś się na delikatną bransoletkę lub zegarek plus kolczyki, zdecydowanie zrezygnuj z naszyjnika i na odwrót, jeśli chcesz założyć naszyjnik, nie łącz go już na siłę z kolczykami i bransoletką, wybierz jeden dodatkowy element lub najlepiej pozostaw sam naszyjnik.

W biznesowym stylu ważna jest elegancja i umiar. Kolory powinny pozostać stonowane jednak nie muszą być czarno-białe, czy szare. Bezpiecznie są kolory pastelowe, zarówno w ubiorze, makijażu i dodatkach. Jednak pamiętaj o powszechnej zasadzie, łączymy jedynie dwa kolory.

Podczas wieczorowych bankietów, eventów biznesowych, możesz pozwolić sobie na odważniejszy makijaż oraz biżuterię. Daily make-up łatwo można zamienić na wieczorowy, wystarczy że na usta zamiast błyszczyka nałożysz czerwoną szminkę, a oczy dodatkowo podkreślisz intensywniejszym cieniem, srebrzystoszarym, ciemnym brązem, czy eyelinerem nawet kolorowym, lecz odpowiednim do koloru szminki lub kolczyków, które chcesz założyć. Przy trzeciej opcji, możesz również dodać kolorowy cień do powiek jednak pamiętaj, że najlepiej by był on dopasowany do koloru Twojego stroju. Gdy zdecydujesz się na kolorowy makijaż najlepiej połącz go z małą czarną aby kolorki z twarzy „wściekle się nie gryzły” z tymi na ubraniu. Natomiast gdy pozostajesz w stonowanych odcieniach make-upu, wyrazu i odwagi możesz sobie dodać poprzez czerwona ołówkową spódnicę czy wysokie szpilki. Niemniej jednak, nie zapominaj o umiarze oraz naturalnym powabie i dostojności, które od zawsze charakteryzują kobiecy styl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright ©2017 Personia Marta Woźny-Tomczak | Polityka Prywatności