Nasza strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
(Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript, odśwież stronę aby zlikwidować ten komunikat)

We also work in English. Ask for the offer: personia@personia.pl

English
slogan Personia

Jak zwiększyć swoją pewność siebie?

Jak zwiększyć swoją pewność siebie?

Absolutnie każdy, kto zmieni sposób myślenia o niektórych sprawach i porzuci irracjonalny strach jest w stanie osiągnąć to, czego pragnie. Pewności siebie można się nauczyć. Nawet trzeba! Osobom niepewnym siebie trudniej funkcjonować w społeczeństwie. Pewność siebie to dziś kluczowa cecha ludzi sukcesu. Aby osiągnąć sukces w obojętnie, jakiej dziedzinie, trzeba przecież komunikować się z ludźmi.
Lęk jest czynnikiem sabotującym wszystkie nasze działania. W prawie każdym przypadku jest on bezużyteczny i nieracjonalny. Niegdyś lęk miał za zadanie pomóc przetrwać naszemu gatunkowi. Dziś, chociaż nie walczymy już z dziką zwierzyną, lęk rządzi życiem większości z nas. A pewność siebie? Jest jak radość – raz jest, raz jej nie ma.
Oto trochę rad, co zrobić, aby pokonać strach przed wystąpieniami publicznymi, jak czuć się swobodniej przy poznawaniu nowych osób. Dzięki ich zastosowaniu poczujesz, że w końcu nie strach, a Ty decydujesz o swoim życiu. Wystarczy zmiana podejścia, pokonanie strachu przed nieznanym. Może znasz kogoś, kto Twoim zdaniem mimo ogromnego potencjału nie zdołał rozwinąć skrzydeł z powodu braku wiary w siebie? Jeśli tak, to Ty powinieneś:

1. Zaakceptować siebie

Każdy z nas jest tylko człowiekiem. Wszyscy mamy wady. Zaakceptuj swoje. Pomyśl, jak wiele znaczysz dla innych, ile razy ktoś był Ci wdzięczny, za to ile dla niego zrobiłeś. Skup się na związanych z Tobą pozytywnych sprawach. Na pewno masz fajnych przyjaciół, dobrze tańczysz albo pływasz. Jesteś absolutnie wyjątkowy!

2. Zmienić swoje przekonania
Przestań zadręczać się opinią innych ludzi. Kształt Twojego życia powinien zależeć tylko od Ciebie. Nie rezygnuj, więc z tego, czego pragniesz. Jeśli lubisz tańczyć tańcz, jeśli przyjemność sprawia Ci pisanie wierszy pisz! Zadręczanie się zdaniem innych na nasz temat może polegać na mówieniu sobie, że:
– Muszę być zawsze lubiany.
– Muszę być zawsze miły.
– Nigdy nie okażę słabości.
– Nigdy nie pokażę, co czuję.
– Nigdy nie popełnię błędu ani nie przyznam się do niego.
– Nie zniosę odrzucenia lub krytyki.
Robiąc to, co kochasz stajesz się szczęśliwy i inni to szczęście widzą. Mówiąc to, co myślisz otoczenie nabiera do Ciebie szacunku. Jakość Twojego życia może być lepsza!

3. Uświadomić sobie swoją władzę osobistą
Zaprogramuj swój umysł. Wyrób sobie pewną siebie postawę powtarzając pewne zwroty:
– To ja decyduję o tym jak i czy wpływa na mnie to, co mówią i myślą inni
– To ja wybieram, jak się aktualnie czuję
– Znam swoją wartość

4. Poszerzyć swoją strefę komfortu

Robiąc pewne rzeczy czujemy się pewnie. Pytając kogoś o drogę nie czujemy się nieswojo. Co natomiast dzieje się w sytuacji, gdy chcemy poprosić o numer telefonu interesującą nas nowo poznaną osobę? Zapewne znasz odpowiedź. Nie wiem, czy ucieszy Cię, to, że istnieje tylko jeden sposób na włączenie do strefy komfortu nowych elementów: poprzez robienie rzeczy, które wywołują strach. Bez obaw, na pewno szybko zdasz sobie sprawę, że niektórych rzeczy bałeś się całkowicie niepotrzebnie. Tak więc, jeśli boisz się nowych miejsc szukaj ich, jeśli boisz się rozmawiać z obcymi, zagaduj ich. Wraz z poszerzeniem się Twojej strefy komfortu, wzrośnie także i Twoja pewność siebie.

5. Wczuć się w rolę

Wyobraź sobie, że jesteś pewniejszą wersją siebie za każdym razem, gdy czujesz się niepewnie. Pamiętaj jednak, aby nie być aroganckim w stosunku do innych ludzi. Pewność siebie powinna być adekwatna. Możesz potrenować przed lustrem.

6. Wyprostować się i uśmiechnąć

Większość ludzi jest wzrokowcami. Nie przekonasz nikogo o swojej pewności siebie, mając przestraszoną minę i patrząc w podłogę! Sposób poruszania również najlepiej przećwiczyć przed lustrem.

7. Zawsze być przygotowanym
Łatwiej będzie Ci się opanować, jeśli zawczasu przewidzisz, jakie trudności mogą Cię napotkać. Jakie więc wysłuchująca Cię publiczność, może mieć do Ciebie pytania po zakończeniu Twojego wystąpienia?

8. Zmienić swoje przekonania
Twój umysł nauczył się funkcjonować w określony sposób. Negatywnych przekonań na temat wystąpień publicznych nabyłeś na pewno w szkole. Ktoś się śmiał, kiedy nie szło Ci rozwiązywanie zadania z matematyki przy tablicy? Jeśli tak, to Twój umysł dokonał generalizacji i wrzucił wystąpienia publiczne do szuflady z lękami. Zastąp negatywne przekonania nowymi, lepszymi.

9. Postawić na swój rozwój intelektualny

Uczestnicz w szkoleniach, czytaj ciekawe książki. To na pewno zaprocentuje!

10. Nie wykonywać wszystkiego na raz
Wytycz sobie cele, możliwe do zrealizowania. Przeanalizuj swoje predyspozycje, przeanalizuj okoliczności, w których przyjdzie ci działać. Działając po omacku, pogubisz się i szybko zniechęcisz.

Za nieśmiałość nie odpowiadają geny. Powoduje ją raczej środowisko społeczne: rodzina, szkoła. Zapewne ciągle, jako dziecko słyszałeś: „Tak nie wypada”. Nie urodziłeś się nieśmiały, inaczej nie nauczyłbyś się chodzić, zraziłaby Cię wielość upadków tej nauce towarzysząca.

Czas zdobywania pewności siebie jest indywidualny dla poszczególnych osób. Nic, co cenne nie przychodzi łatwo. Jak to się mówi: nigdy nie jest za późno na zmiany. Skoro, więc nabywanie pewności siebie, to stopniowy proces, warto, więc zacząć od razu, prawda?


Szybki kontakt:
530 690 197
personia@personia.pl
kontakt

Sprawdź, co nowego na blogu Marty

blog

Książka "Własny biznes" już w sprzedaży!

Książka

Aktualności

Sprzedawca Samochodów/ Handlowiec, Nr ref.: 34/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Kierownik Działu Sprzedaży, Nr ref.: 30/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Koordynator Biura, Nr ref.: 29/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Młodszy Specjalista ds. Eksportu – Rynek Szwedzki, Nr ref.: 28/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Nasi Klienci:

design by Tomsky.pl | Copyright © 2008-2017 Personia Marta Woźny-Tomczak
F
a
c
e
b
o
o
k
yapıkredi kredi kartı borç sorgulama finansbank kredi kartı borç sorgulama akbank borç sorgulama enpara giriş turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme elektrik borcu ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski su fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme akbank direkt halkbank internet şubesi vakıfbank internet bankacılığı denizbank internet bankacılığı hgs yükleme tl yükleme işbankası borç sorgulama ogs yükleme enerjisa fatura ödeme clk akdeniz enerya fatura ödeme superonline fatura ödeme enerya fatura ödeme bedaş fatura ödeme gediz elektrik fatura ödeme asat borç ödeme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri yemek tarifleri bahis siteleri tipobet