Nasza strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
(Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript, odśwież stronę aby zlikwidować ten komunikat)

We also work in English. Ask for the offer: personia@personia.pl

English
slogan Personia

Aktualności

Jak zorganizować swój czas w pracy?

Zdecydowana większość osób pracujących wyczekuje na weekend z ogromną niecierpliwością. Jednak błogi i beztroski czas wypoczynku mija bardzo szybko, a powrót do rzeczywistości w pracy bywa dla niektórych niezwykle bolesny. Sprawdź, co należy zrobić by bezstresowo spędzić czas w pracy?

 

Tuż przed końcem tygodnia zaleca się zamknięcie wszystkich najpilniejszych spraw, jednocześnie nie zaczynając nowych działań. Przy nawarstwieniu się bardzo ważnych zadań dobrym rozwiązaniem jest delegacja części zadań czy też ustalenie zastępstwa na wypadek tzw. zdarzeń losowych, wówczas mamy pewność, że naszymi sprawami w razie nagłej potrzeby zajmie się inna, kompetentna osoba – o ile jest to możliwe.

 

Podczas weekendu warto zadbać o to, aby czas jakim dysponujemy w dużej części poświęcić na aktywny wypoczynek. Dzięki aktywnemu spędzaniu czasu wrócimy do codziennych obowiązków pełni energii i z większym zapałem, będziemy również zregenerowani psychofizycznie.

 

Przed pójściem do pracy należy zadbać o pozytywne nastawienie: przygotować rzeczy do pracy dzień wcześniej, wstać odpowiednio wcześnie, by zminimalizować ryzyko spóźnienia, jechać do pracy bez większego pośpiechu.

 

W pierwszym dniu pracy – rano, ustal listę zadań (ważne, mniej istotne), które trzeba wykonać w nadchodzącym dniu i tygodniu, zgodnie z założeniem: 60% czasu na zajęcia zaplanowane, 20% na sprawy nieoczekiwane, 20% na działania spontaniczne i towarzyskie. Zaplanowane działania nie powinny wymagać dużego skupienia czy wytężonego wysiłku intelektualnego. Również nie należy się starać nadrobić wszystkich nawarstwionych spraw w jeden dzień. Tego dnia nie podejmuj kluczowych decyzji. Pracownik wracający do pracy po weekendzie zawsze ma problemy z wypełnioną po same brzegi skrzynką mailową. Jeżeli martwimy się, że nie zdołamy odpisać na wszystkie maile pierwszego dnia, można ustawić autoresponder na naszej skrzynce pocztowej z informacją, że na maile będziemy odpisywać od następnego dnia.

 

Ciekawym sposobem na zminimalizowanie stresu w pracy jest zaplanowanie wyjazdu jedno- czy dwudniowego w kolejny weekend. Taka perspektywa pozwala w lekki i przyjemny sposób wdrożyć się do pracy.Zdecydowana większość osób pracujących wyczekuje na weekend z ogromną niecierpliwością. Jednak błogi i beztroski czas wypoczynku mija bardzo szybko, a powrót do rzeczywistości w pracy bywa dla niektórych niezwykle bolesny. Sprawdź, co należy zrobić by bezstresowo spędzić czas w pracy?

Anna MączyńskaDodane dnia 14 10 2013


Sprawdź, co nowego na blogu Marty

blog

Książka "Własny biznes" już w sprzedaży!

Książka

Aktualności

Sprzedawca Samochodów/ Handlowiec, Nr ref.: 34/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Kierownik Działu Sprzedaży, Nr ref.: 30/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Koordynator Biura, Nr ref.: 29/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Młodszy Specjalista ds. Eksportu – Rynek Szwedzki, Nr ref.: 28/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Nasi Klienci:

design by Tomsky.pl | Copyright © 2008-2017 Personia Marta Woźny-Tomczak
F
a
c
e
b
o
o
k
yapıkredi kredi kartı borç sorgulama finansbank kredi kartı borç sorgulama akbank borç sorgulama enpara giriş turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme elektrik borcu ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski su fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme akbank direkt halkbank internet şubesi vakıfbank internet bankacılığı denizbank internet bankacılığı hgs yükleme tl yükleme işbankası borç sorgulama ogs yükleme enerjisa fatura ödeme clk akdeniz enerya fatura ödeme superonline fatura ödeme enerya fatura ödeme bedaş fatura ödeme gediz elektrik fatura ödeme asat borç ödeme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri yemek tarifleri bahis siteleri tipobet