Nasza strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
(Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript, odśwież stronę aby zlikwidować ten komunikat)

We also work in English. Ask for the offer: personia@personia.pl

English
slogan Personia

Jak sobie poradzić w trudnej sytuacji?

Codzienne trudności, jakie nas spotykają, mają swoje odzwierciedlenie w naszych emocjach rodząc napięcie, czyli stres. Ma on w pewnych sytuacjach działanie mobilizujące dodające nam energii, jednak w przeważającej mierze działa on na nas wyczerpująco. Stajemy się rozdrażnieni, poirytowani i czujemy nieprzyjemny dyskomfort.

Nie jesteśmy w stanie zawsze wybierać sobie sytuacje ani osób, z jakimi się spotkamy, jedyne co możemy zrobić aby uchronić się od wspomnianego dyskomfortu, nabywając sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Pamiętajmy aby nie wyolbrzymiać sytuacji i nie minimalizować jej ważności. Zamiast udawać ,,że nic się nie dzieje’’ czy też panikować ,,na pewno sobie nie poradzę’’, spróbujmy obiektywnie ocenić tą sytuację. Zastanówmy się ,,co by zrobiła moja koleżanka’’, ponieważ często potrafimy doradzać innym, nie mając rad dla siebie. Odseparowanie się na chwilę od osobistego doznawania pozwoli nam wyciszyć emocje.

Nie przestawajmy działać! Kryzysowa sytuacja często budzi w nas poczucie bezradności i niemocy. Nie dajmy się temu mylnemu przekonaniu, zamiast stać w miejscu spróbujmy wyobrazić sobie przyszłość z już rozwiązanym problemem. Pamiętając przy tym , że tylko my możemy do tego doprowadzić, a pomoże nam optymizm!

Nie zapominajmy o innych. Nie musimy przecież stawiać czoła wszystkiemu sami. Wokół nas na pewno jest mnóstwo przyjaznych osób, które tylko czekają aż zaprosimy ich do wspólnego działania. To, że wydaje nam się, że ,,każdy jest kowalem swojego losu’’ nie wyklucza się z faktem, iż ,, Co dwie głowy to nie jedna’’.

Ponieważ żyjemy w grupach i wciąż nawiązujemy nowe relacje, towarzystwo innych osób jest konieczne. Nauczmy siebie jednak, iż negatywne nastroje innych nie muszą na nas wpływać! To , że szef, kolega, współpracownik, ma zły humor, nie może wywoływać w nas napięcia. Zaakceptujmy to, że każdy ma prawo do swoich emocji i do zachować. Mamy je i my.

Gdy nauczymy się separować emocje innych od własnych, a nie nauczymy się swoich własnych reakcji, nic tu po skutecznym radzeniu sobie z trudnościami. Bowiem jedno to umiejętność rozpoznawania nastrojów innych osób, a drugie wg Inteligencji Emocjonalnej, to obserwacja siebie. Kiedy nauczymy się już swoich reakcji na różne sytuacje, będziemy też znać objawy jakie poprzedzają reakcję stresu, uda nam się nad nimi zapanować. Sprawdźmy również jakie metody najskuteczniej pomagają nam w radzeniu sobie ze stresem. Każdy ma swoje sprawdzone metody, dla jednych jest to wysiłek fizyczny dla innych relaksacja, czy też hobby. Najważniejsze jest, aby nie tracić poczucia sprawczości. Mamy wpływ na to, co się będzie działo i na to, jakimi metodami dojdziemy do rezultatu. Gdy znajdziemy swój sposób i będziemy pamiętali o powyższych wskazówkach, sytuacje pozostaną trudnymi, jednak nie trudnymi bez wyjścia.


Szybki kontakt:
530 690 197
personia@personia.pl
kontakt

Sprawdź, co nowego na blogu Marty

blog

Książka "Własny biznes" już w sprzedaży!

Książka

Aktualności

Sprzedawca Samochodów/ Handlowiec, Nr ref.: 34/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Kierownik Działu Sprzedaży, Nr ref.: 30/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Koordynator Biura, Nr ref.: 29/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Młodszy Specjalista ds. Eksportu – Rynek Szwedzki, Nr ref.: 28/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Nasi Klienci:

design by Tomsky.pl | Copyright © 2008-2017 Personia Marta Woźny-Tomczak
F
a
c
e
b
o
o
k
yapıkredi kredi kartı borç sorgulama finansbank kredi kartı borç sorgulama akbank borç sorgulama enpara giriş turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme elektrik borcu ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski su fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme akbank direkt halkbank internet şubesi vakıfbank internet bankacılığı denizbank internet bankacılığı hgs yükleme tl yükleme işbankası borç sorgulama ogs yükleme enerjisa fatura ödeme clk akdeniz enerya fatura ödeme superonline fatura ödeme enerya fatura ödeme bedaş fatura ödeme gediz elektrik fatura ödeme asat borç ödeme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri yemek tarifleri bahis siteleri tipobet