Nasza strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
(Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript, odśwież stronę aby zlikwidować ten komunikat)

We also work in English. Ask for the offer: personia@personia.pl

English
slogan Personia

Aktualności

Inwestujesz w firmę? Inwestuj w talenty.

Firmy coraz częściej dbają o konkretnych i indywidualnych pracowników.

 

Jeśli pracownik wykazał się, nadprogramowo realizuje założenia firmy, wyróżnia się na tle innych zatrudnionych, to znaczy, że ma potencjał do rozwoju. Jedną z najlepszych metod motywacyjnych jest inwestycja w niego samego.

 

Ówcześnie określa się to mianem Zarządzania Talentami. Według teorii jest to procesem zapewniającym organizacji podaż siły roboczej w skali umożliwiającej wykonanie wszelkich celów strategicznych przedsiębiorstwa. Prościej ujmując, zarządzanie talentami jest przedsięwzięciem obejmującym działania organizacji na rzecz przyciągania, zatrzymywania oraz rozwijania utalentowanych jednostek w celu zwiększenia konkurencyjności organizacji. Zarządzanie talentami obejmuje działania i inicjatywy nie tylko pracowników działu personalnego, ale również, a może i przede wszystkim kadry menedżerskiej i osób zajmujących się projektami operacyjni. W swoich działaniach obejmuje zarówno działania z dziedziny Human Resources, jak i np. marketingu.

 

Jest wiele kwestii, które powinny obejmować firmy wdrążającej system ZT. Głównym elementem jest zaangażowanie kadry kierowniczej(menadżerów). Przełożeni muszą rozumieć program i widzieć w nim korzyści dla siebie, aby odpowiednio angażować się w ten projekt. Osoby utalentowane należy również doszkalać, ale pamiętać o tym, żeby szkolenie czy program doszkalający w większości realizował braki kompetencyjne, żeby Talent się nie znudził.

 

Przede wszystkim pracownik musi mieć poczucie realizacji siebie, sukcesu. Dlatego też nie bójmy stawiać przed talentami wyzwań i ciekawych projektów, w których będą mogli popisać się wiedzą, umiejętnościami i zdobyć poczucie swojej wartości w firmie. Realizując projekt z ZT, trzeba mieć świadomość, że w parze z ZT idą zmiany w kwestiach płacowych, tzn. wynagrodzenia powinno być na wyższym poziomie niż średnie wynagrodzenie na danym stanowisku pracy. Jeśli poruszyliśmy czynniki pomagające projektowi, powinniśmy pamiętać o tym, co może zaszkodzić i jakie jest ryzyko. Najbardziej niepewnym dla firm jest brak gwarancji, że nasz doinwestowany pracownik nie zostanie podkupiony przez konkurencję. Istnieje też możliwość, że pozostali pracownicy będą wyrażali ogólne niezadowolenie w firmie,wypływające od osób, które niezakwalifikowany się do programu.

 

 

Armstrong M., „Zarządzanie zasobami ludzkimi”, Wolters Kluwer Polska, Kraków 2007 Pocztowski A., „Zarządzanie Talentami w organizacji”, Wolters Kluwer Polska, Kraków 2008

 

Paulina Kruk, Personia

Źródło: HrStandard.plDodane dnia 03 07 2013


Sprawdź, co nowego na blogu Marty

blog

Książka "Własny biznes" już w sprzedaży!

Książka

Aktualności

Sprzedawca Samochodów/ Handlowiec, Nr ref.: 34/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Kierownik Działu Sprzedaży, Nr ref.: 30/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Koordynator Biura, Nr ref.: 29/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Młodszy Specjalista ds. Eksportu – Rynek Szwedzki, Nr ref.: 28/2017

Personia jest firmą rekrutacyjno-szkoleniową, działającą na rynku od 2008 roku. Naszą domeną są...

Nasi Klienci:

design by Tomsky.pl | Copyright © 2008-2017 Personia Marta Woźny-Tomczak
F
a
c
e
b
o
o
k
yapıkredi kredi kartı borç sorgulama finansbank kredi kartı borç sorgulama akbank borç sorgulama enpara giriş turkcell fatura ödeme avea fatura ödeme elektrik fatura ödeme elektrik borcu ödeme kredi kartı ile fatura ödeme vodafone fatura ödeme igdaş fatura ödeme trafik cezası ödeme iski su fatura ödeme hgs yükleme tl yükleme kontör yükleme akbank direkt halkbank internet şubesi vakıfbank internet bankacılığı denizbank internet bankacılığı hgs yükleme tl yükleme işbankası borç sorgulama ogs yükleme enerjisa fatura ödeme clk akdeniz enerya fatura ödeme superonline fatura ödeme enerya fatura ödeme bedaş fatura ödeme gediz elektrik fatura ödeme asat borç ödeme tatlı tarifleri iç giyim pasta tarifleri yemek tarifleri bahis siteleri tipobet